Поради по догляду за сокирою
Сокири виготовляються із вуглецевої сталі. Вона має один суттєвий недолік - здатність до корозії, тобто до ржавіння. І тому щоб сокира довго мала такий вигляд, як при отриманні, вона потребує догляду. Догляд полягає в регулярному змащуванні після кожного використання. Тобто взяли сокиру на рибалку чи на шашлик ,чи вирішили похвалитись сокирою друзям, або налякати нею ворогів - обов'язково після цього змастіть неї.
Чим змастити? Підходять моторні мастила, (а ще краще трансмісійні), не підходить соняшникова олія ( з часом висихає і дає ефект брудного твердого покриття з прилиплою пилюкою).Зрештою, чим завгодно, що дає жирну плівку, на крайній випадок навіть салом 😀. Слід лише пам'ятати , що всі мастила мають здатність з часом сповзати з металу, і поверхня його стає незахищеною, тому для уникнення цього бажано повторювати змащування, для надійності можна загорнути змащену голову сокири в поліетиленову плівку.
Найкращий варіант, який я використовую вже кілька років - це збройне консерваційне мастило ХАДО (не реклама, мені за це не платять, це результат особистих тестів). В збройному консерваційному мастилі є присадки, які запобігають сповзанню його з металу, і тримається воно на ньому дуже довго, крім того воно має приємний лісовий запах, щоб зброя не відлякувала звіра 😀. Перед відправкою я змащую сокири саме ним. Ну і для продуктивнішої роботи не забувайте сокиру заточувати.